Борусия Дортмунд показа познатото си лице и разгроми като гост последния в Бундеслигата Гройтер Фюрт с 6:1.

Попаденията за дортмундци отбелязаха Марио Гьотце, Илкай Гюндоган, Якуб Блашчиковски и Роберт Левандовски, а за домакините се разписа Едгар Приб.

На трибуните присъстваше и Жозе Моуриньо, който бе дошъл да разузнава играта на Борусия, която е съперник на неговия Реал Мадрид на полуфиналите на Шампионската лига.

Гьотце откри в 12-та минута след хубава самостоятелна акция в наказателното поле, а 3 минути по-късно Гюндоган вкара първия си гол на празна врата след асистенция на Блашчиковски от ляво, а в 28-та и полякът се разписа на празна врата след пас на Гьотце.

Гюндоган направи 4:0 след хубав удар от границата на наказателното поле в 34-та минута, а асистенцията отново бе дело на Куба Блашчиковски.

Марио Гьотце се разписа за втори път в последната минута на първото полувреме, когато размина цялата защита на гостите и с удар от около 17-18 метра опъна мрежата зад Волфганг Хесл.

През втората част нещата на терена не се промениха и Борусия продължи да доминира, но гостите успяха да върнат едно попадение в 72-та минута чрез Едгар Приб, който оползотвори хубава атака по левия фланг.

В 80-та минута и водещият реализатор на дортмундци Левандовски се разписа, засичайки на празна врата нова страхотна асистенция на Блашчиковски.

С победата Борусия запази второто си място в класирането с 58 точки, на 9 пред третия Байер Леверкузен, който по-късно днес гостува на четвъртия Шалке. Гройтер Фюрт остава на последната позиция в Бундеслигата с 15 точки и е сигурен изпадащ.

szólj hozzá: Furth 1-6 Dortmund MATCH HIGHLIGHTS