Байерн (Мюнхен) постигна изразителна победа с 4:0 при домакинството си на Нюрнберг и въпреки липсата на някои от титулярите, зарадва феновете си с поредния силен мач от Бундеслигата.

В прекрасно настроение баварците, които ще играят с Барселона на полуфинал в Шампионската лига, постигнаха комфортен аванс от 3 гола още през първото полувреме и след това увеличиха още преднината си в двубоя с непретенциозния Нюрнберг.

Джером Боатенг откри резултата още в 5-ата минута, а в 17-ата Марио Гомес реализира едва 8-ия си гол през сезона в Бундеслигата.

Рафиня увеличи още преднината на домакините в 24-ата минута, а крайното 4:0 фиксира Шакири в 56-ата.

Байерн стана шампион за 23-ти път в миналия 28-ми кръг, така че старши треньорът Юп Хайнкес направи няколко промени в състава си, пускайки в игра Марио Гомес, Анатоли Тимошчук, Емре Чан, Шердан Шакири и Клаудио Писаро.

Благодарение на 25-ата си победа в шампионата Байерн запази 20-точковия си аванс пред хегемона от последните 2 години Борусия (Дортмунд). Баварците са със 78 пункта в актива си и 5 кръга преди края са недостижими на върха.

Боатенг откри резултата по ефектен начин, след като бе оставен непокрит на 12 метра от вратата и с красиво ножично воле наказа грешка в защитата на Нюрнберг, които не можаха да изчистят топката.

Марио Гомес се възползва от добро подаване по диагонала в 17-ата минута и с премерен изстрел по земя пред границата на пеналтерията простреля стража на гостите за втори път.

Рафиня с прострелен шут от 10-ина метра наказа нова грешка в отбраната на гостите, този път в позиционирането им, за да увеличи още аванса на Байерн - 3:0.

Шакири също отбеляза попадението си с много техника и майсторство, след като на далечната греда получи топката след центриране от корнер. Швейцарският национал овладя, излъга съперник и с клинично точен изстрел по земята я прати в мрежата за 4:0.

szólj hozzá: Bayern vs Nurnberg 4:0 GOALS HIGHLIGHTS