(ВИДЕО) Борусия Д разката фамилията на Дармщад, слабак развали рекорд на Байерн

Борусия Дортмунд разпиля с 6:0 като домакин дармщад. "Жълто-черните" не проявиха гостоприемство и скъсаха мрежата на своите гости.

Домакините тотално надиграха противника си и заслужено се поздравиха с трите точки от срещата, а след успеха си тимът има 6 от 9 възможни пункта след първите три кръга.

Томас Тухел реши да даде почивка на звездите си Пиер Емерик Обамеянг и Шинджи Кагава в днешната среща, а освен това Марк Бартра също бе оставен на пейката. Намиращият се в недобра кондиция Марио Гьотце също остана на нея.

За гостуващия отбор едно полувреме игра бившият голмайстор на Лудогорец Роман Безяк, който наскоро бе закупен срещу рекордна за клуба сума от хърватския Риека.  Гонзало Кастро откри в 7-ата минута, а в 48-ат Адриан Рамос удвои аванса на рурския тим. Попадението за класическия резултат бе дело на американския талант Пулишич, който се разписа в 54-ата минута. В 78-aта минута Кастро вкара втория си гол в мача, а шест след това и Роде се разписа. В 88-ата минута Мор оформи крайния резултат.

Дармщадт завърши мача с човек по-малко, след като в 57-ата минута втори жълт и респективно червен картон получи Нимайер.

Байерн пък доста потрепери срещу слабака Инголщадт, макар че би с 3:1

Гостите не показаха страх и цял мач играха офанзивно. Те изненадващо поведоха в осмата минута чрез Дарио Лезкано, който сложи край на серията от 602 поредни минути, в които най-добрият вратар в света Мануел Нойер не бе получавал гол в официален мач.

Отговорът на шампионите беше сравнително бърз и то какъв - Роберт Левандовски изравни с невероятно изпълнение, прехвърляйки вратаря на съперника с левия крак, пускайки истински "падащ лист".

Пет минути след почивката Байерн сътвори пълен обрат благодарение на точния снаряд на Чаби Алонсо. Двайсетина минути преди края Хинтерзеер се уплаши от Нойер и направи пропуска на мача.

В 84-ата минута Байерн наказа пропуските на своя опонент чрез Рафиня, който вкара първия си гол от около четири години насам. Интересното е, че Инголщадт завърши мача с повече отправени удари - 10:9. Нойер пък направи цели 4 спасявания.

Байерн е с пълен актив от 9 точки на върха, докато Инголщадт е над чертата с една точка.