Арсенал и Ман Сити с разгромни победи във Висшата лига

Манчестър Сити продължава с великолепното си представяне от началото на сезона, а новата жертва на тима на Пеп Гуардиола бе Борнемут - 4:0. Победата бе пета поредна за “гражданите” във Висшата лига, с което “гражданите” подобриха постижението на Челси от сезон 2009/2010.

Домакините бяха без голямата си звезда Серхио Агуеро, който изтърпя вторият от трите си мача наказание, но въпреки това съотборниците му направиха така, че липсата на аржентинеца да не се забележи. Де Бройне и Ихеаначо дадоха надежден аванс на “гражданите” преди почивката, а през второто полувреме Рахим Стърлинг и Илкай Гюндоган довършиха “черешките”.

Двубоят беше очакван и заради пълният дебют на Джак Уилшър за Борнемут. Даденият под наем от Арсенал играч обаче не се представи на ниво и беше заменен в 68-та минута.  Манчестър Сити “скри топката” на гостите още от началото на мача и първият гол не закъсня. Вкара го Кевин Де Бройне в 15-та минута. Белгиецът изпълни по прекрасен начин свободен удара и след като промуши топката под стената, след това тя влезе в мрежата зад Артур Боруц.  Само 10 минути по-късно “гражданите” направиха убийствена контраатака, която мина през Де Бройне, Нолито и Стърлинг и беше завършена от Ихеаначо.

До края на първото полувреме тимът на Гуардиола изпусна още няколко изгодни положения, но третият гол падна три минути след подновяването на играта. Вкара го Стърлинг след хубаво подаване на Ихеаначо.  Наказателната акция на Сити продължи с четвърти гол, дело на Илкай Гюндоган в 66-та минута. Това беше първи гол на немския национал в първия му мач във Висшата лига.  Победата и добрата игра на Сити беше помрачена в края на мача. В 86-та минута Нолито си изпроси червен картон, след като беше предизвикан от Адам Смит и го удари без топка.

Арсенал пък постигна третата си поредна победа във Висшата лига, след като спечели гостуването си на Хъл Сити с 4:1.  Алексис Санчес вкара два гола за успеха и дори пропусна дузпа, а по веднъж се разписаха Уолкот и Джака.

Така лондончани вече са с 10 точки и започват да постигат все по-добри резултати.  Домакините нямаха особени шансове в мача, след като играха повече от едно полувреме и с човек по-малко. Те загубиха за втори път през кампанията, но със 7 точки остават в средата на подреждането.