снимка: liverpoolfc.com

Димитър Бербатов по никакъв начин не можа да спаси Фулъм от избягване на поражението в гостуването на Ливърпул на „Анфийлд".

Мърсисайдци се поздравиха с отличен изразителен успех 4:0 и в нито един момент не оставиха съмнение, че заслужават повече победата в последния мач от съботната програма на 18-ия кръг в Премиършип.

Димитър Бербатов имаше функциите на единствен нападател в схемата на Мартин Йол, но често оставаше изолиран в атака. Това го провокираше да се връща в по-задни позиции, но така пък офанзивните действия на гостите от Лондон се притъпяваха.

Мартин Шкъртел разстреля вратаря на „кориджърс" Марк Шварцер още в 8-ата минута и откри резултата на „Анфийлд", след като се възползва от нелепа грешка в отбрана на гостите при защита на корнер.

В 36-ата минута отбраната на Фулъм отново капитулира и Стивън Джерард беше изведен очи в очи с Шварцер, след което го преодоля за 2:0. Това е 5-ти гол за капитана на Ливърпул в 18-те му мача от Премиършип през този сезон, като той не се е разписвал в други турнири.

В 52-ата минута на практика всякаква интрига в срещата беше елиминирана, след като Стюарт Даунинг с индивидуална акция и прострелен шут не остави шансове на Шварцер за трети път - 3:0.

В 92-ата минута остана време и за Луис Суарес да запише името си сред голмайсторите след хубав пробив и пас на Хосе Енрике за крайното 4:0.

Даунинг открива головата си сметка за сезона в Премиършип и изобщо с екипа на Ливърпул в първенството. По-рано през есента той вкара 1-то си попадение за мърсисайдци, носейки победата 1:0 над Анжи в Лига Европа също на „Анфийлд".

Луис Суарес пък затвърди статута си на водещ реализатор не само за Ливърпул, но и на един от най-продуктивните в първенството. Уругвайският национал вече има 11 попадения и се изравни със стрелеца на Нюкасъл Демба Ба на 3-тото място, изоставайки само от Мичу и Робин ван Перси, които са с 12.

Ливърпул вече има 25 точки и се покачва на 8-мо място в класирането, като има равен актив със Стоук Сити, който по-рано днес изтръгна 0:0 при визитата си на Тотнъм.

Фулъм остава на 13-то място с 20 пункта, но вече го дели с Нюкасъл, след като „свраките" днес спечелиха с 1:0 срещу Куинс Парк Рейнджърс.

Димитър Бербатов се опитваше да дирижира офанзивните действия на съотборниците си през целия мач, но приносът му към атаките на Фулъм до почивката беше минимален. Гостите записаха и само един удар към вратата на Хосе Рейна, който спаси с крак изстрела от дистанция на Йоргос Карагунис.

Иначе още в 8-ата минута двама бранители на Фулъм се сблъскаха комично в борба за високата след центриране от корнер топка. Тя попадна в Шкъртел, който овладя технично и с великолепно воле от 12 метра разстреля вратаря Марк Шварцер за 1:0.

Li 1-0Fu[Matchhighlight.com][22-12-2012]by matchhighlight1

Даниел Агер направи изумителен пропуск малко по-късно, когато получи пас на празна врата от Луис Суарес, но някак в плонжа си успя да прати кълбото високо над горната греда.

Все пак, в 36-ата минута Стивън Джерард със страхотен извеждащ пас се озова сам срещу Шварцер и с прецизен диагонален удар направи резултата 2:0 в полза на домакините.

Li 2-0Fu[Matchhighlight.com][22-12-2012]by matchhighlight1

Победата на Ливърпул беше съвсем подпечатана в 56-ата минута, когато Стюарт Даунинг се озова с топка в крака отдясно в наказателното поле. Крилото на Ливърпул направи две залъгващи движения и по диагонала прати неспасяемо кълбото в мрежата за 3:0.

Li 3-0Fu[Matchhighlight.com][22-12-2012]by matchhighlight1

Фулъм имаше инициативата в последните минути, но вместо да намали изоставането си, инкасира още един гол в продължението. В 92-ата минута Хосе Енрике направи страхотен пробив по левия фланг и подаде удобно за Суарес, който от няколко метра с левия крак преодоля Шварцер - 4:0.

Li 4-0Fu[Matchhighlight.com][22-12-2012]by matchhighlight1