Страхотното постижение на Лео Меси от вкарани голове за календарната 2012-та година беше фиксирано на 91 попадения.

Аржентинският магьосник на Барселона вкара по великолепен начин за победата с 3:1 на каталунците като гости на Валядолид.

Тази среща беше първата под ръководството на Жорди Роура в отсъствието на Тито Виланова, който ще бъде изписан от болницата Вал д'Еброн на 24-ти декември. Така специалистът ще може да прекара празниците със семейството си, преди да започне химиотерапията в борбата с рака.

Страхотна комбинативна акция на Барса в 43-ата минута даде шанс на Шави Ернандес да открие резултата с едва 5-ия си гол през сезона и 4-ти в Примера дивисион.

Лео Меси можеше да вкара още през първата част, когато гредата му попречи в един от случаите, а вратарят на домакините Дани спаси фалцовият му изстрел от пряк свободен удар.

Все пак, в 59-ата минута аржентинската перла направи великолепен пробив през центъра и с техничен изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове на стража на Валядолид - 0:2. Шави допринесе за ситуацията с елегантен пас с пета, който позволи на Бълхата да овладее топката.

В 89-ата минута домакините стигнаха до почетното попадение в срещата, дело на резервата Хави Гера, който отблизо с добавка не остави шансове на Виктор Валдес и намали изоставането на тима си - 1:2.

В 93-ата минута обаче Кристиан Тейо успя да се възползва от малкото си време на терена и да оформи крайното 1:3, след като с мощен пробив излезе очи в очи с Дани и го простреля. Това е 3-ти гол за 21-годишния юноша на Барса в Примера дивисион и 4-ти за сезона.

Меси вече има 35 гола през настоящия сезон и продължава да води убедително в голмайсторската листа на Примера дивисион с 26 попадения.

Барселона отново възстанови преднината от 9 точки на първото място в класирането спрямо Атлетико (Мадрид), след като вече има 49 пункта, а „дюшекчиите" са с 40. Вчера те се поздравиха с успех 1:0 над Селта с гол на Адриан.

Валядолид записа 7-ма загуба в Ла Лига, което му отреди свличане в класирането до 11-та позиция с 22 точки. Това стана факт след вчерашната победа на Валенсия с 4:2 над Хетафе и успеха на Райо Вайекано с 3:0 над Леванте в четвъртък.

Още в 5-ата минута Меси можеше да открие резултата, когато се оказа на върха на атаката на Барса и бе адресат на добро подаване отдясно на Алексис Санчес. Аржентинецът се разтегна максимално, но не можа да засече в мрежата кълбото, останал фронтално срещу вратата.

Барселона изпитваше трудности да създава чисти голови положения преди почивката, но главно чрез центрирания причиняваше неволи в защита на домакините. Алексис на два пъти сервира кълбото отлично в пеналтерията, но първо Жорди Алба с глава не можа да се разпише, а след това Меси стреля право в ръцете на Дани.

В 36-ата минута фантастичен дрибъл на Бълхата му позволи да си създаде позиция за стрелба, а стражът на Валядолид можеше само да изгледа безпомощно топката, която се удари в дясната греда и не попадна в мрежата му.

В крайна сметка в 43-ата минута многоходова комбинация в атака на каталунците им донесе желания гол. Меси подаде в наказателното поле вляво за Алба, който без забавяне центрира успоредно на голлинията и непокрития Шави беше точен пред опразнената врата - 0:1.

В 47-ата минута Барса отново регистрира удар в гредата - Дани Алвеш предостави добро центриране, а Педро на далечната греда принуди вратаря на Валядолид да избие с мъка в стълба.

В 58-ата минута Меси сътвори ужасен пропуск от близка дистанция, след като получи на тепсия топката от Алексис, който се постара да му осигури отлична позиция за стрелба. Аржентинецът обаче някак си успя да не нацели рамката и да изкара кълбото в аут.

Само 60 секунди по-късно обаче пас с пета на Шави вдъхнови Бълхата и той подхвана страхотен рейд, който завърши с техничен удар в долния ляв ъгъл. Той се оказа непосилна задача за Дани и каталунците поведоха с 0:2, а Меси вече имаше 91 гола за 2012-та.

В 81-ата минута сякаш играчите на Барселона сами се оплетоха в множеството пасове, които си размениха, защото за около 20 секунди направиха разногледи бранителите на Валядолид. Само че Дани Алвеш по необясним начин реши да върне с пета назад, след като беше изведен сам срещу вратаря.

В 89-ата все пак Валядолид успя да запише почетен гол, благодарение на влезлия като резерва Хави Гера. Той наказа неубедителна намеса на Виктор Валдес при центриране отдясно и от упор порази мрежата на Барса, но само за да намали на 1:2.

Това обаче не беше крайният резултата, защото в 93-ата минута Кристиан Тейо успя да се възползва от малкото си време на терена и да оформи крайното 1:3, след като с мощен пробив излезе очи в очи с Дани и го простреля. Това е 3-ти гол за 21-годишния юноша на Барса в Примера дивисион и 4-ти за сезона.

В крайна сметка до финалния съдийски сигнал не се стигна до промяна на изхода от срещата и Барселона имаше пълните основания да прекара спокойно коледните и новогодишни празници.

szólj hozzá: Valladolid vs Barcelona 1:3 GOALS HIGHLIGHTS