Дербито на 21-ия кръг на Бундеслигата така и не се състоя, след като Байерн Мюнхен се нуждаеше точно от 63 минути, за да постигне разгромен успех с 4:0 над осминафиналиста в Шампионска лига Шалке 04.

Баварците започнаха с Робен и Гомес в стартовия си състав, но това не промени много играта на тима, който се представи на отлично равнище и от самото начало подсказа, че няма да се церемони особено срещи кралскосините.

Рибери тресна гредата в началото, а след това пък Робен с глава не успя да се разпише от близко разстояние. Все пак в 19-ата минута домакините вече водеха в резултата, след като Рибери си завоюва дузпа, а тя бе реализирана от Давид Алаба - 1:0.

Швайнщайгер можеше да покачи с глава малко след това, но в 32-ата минута той получи шанс да стреля от пряк свободен удар - изпълнението бе перфектно и авансът на баварците вече бе 2:0.

След 15-минутната почивка паднаха още две попадения, като 6 минути след подновяването на играта отново Алаба се оказа в прегръдките на своите съотборници, след като завърши перфектна атака. В 63-ата пък Гомес се отблагодари за гласуването от Хайнкес доверие, вкарвайки за 4:0 след чудесен пас на Ариен Робен.

След головете темпото на игра падна, а Рафиня, Контенто и Густаво бяха вкарани да доиграят срещата, в която гостите отправиха един-единствен опасен удар по посока вратата на Байерн Мюнхен.

В класирането Байерн може да се чувства съвсем сигурен шампион, след като разликата след 21 изиграни мача е цели 15 точки пред втория Борусия (Д), който днес се издъни и падна у дома с 1:4 от Хамбургер.

szólj hozzá: Bayern vs Schalke 4:0 GOALS HIGHLIGHTS