Мали срази Гана и отново зае третото място на КАН

На стадион "Нелсън Мандела Бей" отборът на Мали победи Гана с 3:1 в мача за третото място на турнира по футбол за купата на африканските нации.

Така Мали отново е на трето място на африканския континент след първенството през 2012 година.

Под проливен дъжд и малобройна публика отборът на Мали определено доминираше в малкия финал.

В 21-та минута Мамаду Самаса с красив плонж изпрати топката в мрежата на Фатау Дауда.

В 48-та минута капитанът Сейду Кейта увеличи на 2:0 след добро центриране на Оусман Колибали от десния фланг.

В 82-та минута Квадво Асамоа вкара гол за Гана и се опита да върне интригата в мача. Но в даденото от съдията продължение Сигамари Диара оформи крайния резултат - 3:1 за Мали.

И още един факт - отборът на Мали изпусна дузпа в 58-та минута, като неточен от бялата точка бе Мубарак Вакасо.