Байерн (Мюнхен) не изпита сериозни проблеми и започна с победа с 3:0 над ЦСКА (Москва) защитата на титлата в Шампионската лига. Двубоят от група D се игра на "Алианц Арена".

Баварците започват кампанията си тази година с надеждата на всеки един шампион от последните години, а именно - да спечели турнира в две поредни години.

Никой отбор в Шампионската лига не е дублирал титлата си в най-новата история на турнира. За последно това направи Милан, когато турнира се казваше Купа на европейските шампиони (КЕШ).

В отбора на ЦСКА пък се забелязваше името на футболист номер 1 на България за 2012 година - Георги Миланов, който остана на резервната скамейка до 77-та минута. След това най-големия талант на България записа първите си минути в Шампионската лига.

Хосеп Гуардиола заложи на своята схема 4-1-4-1. Бастиан Швайнщайгер не бе сред титулярите. Марио Манджукич водеше атаката на тима, подпомаган от Робен, Мюлер, Кроос и Рибери.

Домакините започнаха страхотно двубоя и Давид Алаба откри резултата още в 4-та минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Малко след това Манджукич бе близо до гола, но Акинфеев спаси.

Гостите се бяха прибрали в своята половина и рядко поглеждаха към вратата на Мануел Нойер. При една от редките си атаки Ахмед Муса стреля неточно. Байерн беше натиснал своя съперник, но не стигаше до голови позиции. В края на полувремето играта се отвори повече.

В 37-та минута удар на Манджукич с глава срещна гредата и топката мина по голлинията и стигна до Акинфеев. Само четири минути по-късно обаче Манджукич отбеляза дежурния си гол. Ариен Робен центрира перфектно от пряк свободен и хърватския нападател с глава не остави шансове на стража на ЦСКА.

В началото на втората част ЦСКА се опита да изнесе топката в по-предни позиции, но това бе много трудно. В 68-та минута Алаба изведе добре Ариен Робен, който мушна топката под плонжа на Акинфеев и се разписа за 3:0.

В 77-та минута в игра за ЦСКА (Москва) се появи и българският национал, който записа 13 минути добро представяне с екипа на руския шампион.

Миланов дори можеше да се разпише в своя дебют в лигата,но ударът му мина над вратата. В последните минути ЦСКА се опита да притисне Байерн и руснаците имаха сили да пресират своя съперник в търсене поне на един гол, но това не се случи.