(ВИДЕО) Барса торпилира "жълтата подводница"

Барса победи с 4:1 Виляреал като домакин на "Камп Ноу" и продължава борбата за титлата в Примера Дивисион. Каталунците вече са с три точки преднина пред Реал Мадрид, но "кралския клуб" има среща по-малко, а също така още не са изиграли срещата си от 36-ия кръг.

Въпреки че приежаваха топката в 90% от времете през първата част, Барса създаде първото по-интересно положение пред врата на Виляреал чак в 21-та минута, което беше и първото попадение в срещата. При бърза контраатака Луис Суарес намери Лео Меси в наказателното поле, а аржентинецът пусна хубав пас към Неймар, който бе заел позицията на таран и след като овладя, бразилецът не сгреши да отбележи.

В 32-та минута обаче, също с първия си точен изстрел към Тер Щеген, Виляреал изравни чрез Седрик Бакамбу. Нападателят на "жълтата подводница" много интелигентно избяга от опита за изкусъвена засада и получи хубав извеждащ пас, който му откри около 30 метра свободно пространство до вратата. Футболистът на гостите успя да контролира добре топката и с прецизен удар опъна мрежата на блаугранас.

Блаугранас не изчака второто полувреме, за да си възстанови преднината и в добавеното време на първата част Лео Меси за пореден път показа класата си, след като елиминира сам двама играчи в жълто извън наказателното поле и с хубав диагонален изстрел остави Андрес Фернандес без отговор.   След почивката играта бе доста по-равностойна, като и двата отбора усилено търеха гола. В 55-та минута Роберто Сориано стреля опасно, но в обсега на Тер Щеген. В отговор пък Лео Меси също отправи точен удар, който беше спасен. В 69-та минута Луис Суарес донесе два гола преднина за домакините. Нападателят получи в дясната част на наказателното поле и с типичен за него финт преодоля защитник и отбеляза със силен шут по диагонала.

В 82-та минута пък Барса получи и право да изпълни дузпа, която Лионел Меси реализира, записвайки името си сред голмайсторите за втори път.