снимка: Guliver/Getty Images

Убедителният лидер в Примера Дивисион Барселона се реваншира за поражението от Реал Сосиедад в предишния кръг, като днес каталунците разгромиха с 5:1 гостуващия Осасуна в среща от 21-ия кръг на шампионата.

Четири гола за победителите отбеляза най-добрият футболист в света Лионел Меси, а едно попадение за Барса добави Педро Родригес. За памплонци точен бе Раул Лое, но това бе всичко от гостите за днешния двубой. Осасуна игра повече от час и с човек по-малко, след като централният бранител Арибас бе изгонен за втори жълт картон още в средата на първото полувреме.

Така Барселона събра актив от 58 точки на своята сметка, разполагайки с 11 повече от втория Атлетико Мадрид. „Дюшекчиите" обаче са и с мач по-малко. Отборът на Диего Симеоне се изправя срещу Атлетик Билбао на „Сан Мамес" по-късно тази вечер. Осасуна от своя страна остава в зоната на изпадащите на Примера Дивисион.

„Лос кулес" стартираха мача агресивно и настъпателно. Още в първите минути Тиаго бе изведен на стрелкова позиция срещу Андрес Фернандес, но притиснат от двама бранители на Осасуна, халфът не успя да преодолее стража. В 11' обаче прошка нямаше, а Лионел Меси вкара 30-ия си гол в Примера от началото на сезона. Аржентинецът получи чудесен пас от Шави, финтира само с тяло вратаря и на празна врата чукна топката за 1:0.

В 24' резултатът на „Камп Ноу" изненадващо бе изравнен, като памплонци заличиха пасива си от един гол. Марк Бертран центрира в пеналтерията на Барселона, а топката се озова в краката на Раул Лое. Последният намери долния ляв ъгъл на вратата и матира Виктор Валдес за 1:1.

Три минути по-късно обаче мачът сякаш свърши. Арибас игра с ръка в наказателното поле на Осасуна, като за него това означаваше и втори жълт картон от началото на двубоя. Лионел Меси отбеляза отсъдената дузпа за 2:1, а гостите останаха с десет души на терена.

В 38' Лео Меси бе много близо и до хеттрик. Кавалерът на Златната топка засече с глава центриране в пеналтерията, но топката срещна една от страничните греди. Две минути по-късно „блаугранас" стигнаха и до трети гол, а точен бе Педро. Шави изведе Дани Алвеш зад защитата, а бразилецът намери Педро на удобна позиция. Крилото стреля от близка дистанция и отбеляза за 3:1, до голяма степен решавайки всичко в сблъсъка.

През второто полувреме очаквано нищо не се промени, като гостите нямаха сили за съпротива с човек по-малко. Между 56' и 58' Лионел Меси изригна, бележейки своите голове №3 и №4 в срещата. Първо аржентинецът оползотвори хубава асистенция на Давид Вия, а малко след това отбеляза и след подаване на Адриано за 5:1.

В минутите след това Жорди Роура взе решение да освежи състава на домакините, като в игра се появиха Алексис Санчес и Сеск Фабрегас. В 73' Роура гласува доверие и на Алекс Сонг, а почивка получи Серхио Бускетс.

В 75' отлична възможност се откри пред Алексис, който изживява трудни дни напоследък. Чилиецът се обърна добре в наказателното поле и стреля, но ударът му мина покрай лявата греда на вратата. Малко след това удар отправи и Давид Вия, но също в аут.

Барселона продължи да търси и шести гол, а десет минути преди края Алексис отново можеше да се разпише. Чилийският национал бе намерен от Меси, но не успя да овладее топката, за да нанесе удар. Малко след това отново той центрира остро, но кълбото не попадна в негов съотборник. В 89' Тиаго стреля красиво, но топката мина малко над горната греда. В добавеното време Алексис и Сеск излязоха на добри позиции, но пасът на чилиеца бе пресечен. Последният шанс се откри пред Давид Вия, но Андрес Фернандес с мъка отрази в корнер.

szólj hozzá: Barcelona vs Osasuna 5:1 GOALS HIGHLIGHTS