(ВИДЕО) Барса почна в Примера с голеада срещу Бетис, но показа слабости в защита

Барселона стартира с голеада защитата на титлата си в Примера дивисион, след като в среща от 1-ия кръг на ''Ноу Камп'' прегази Бетис с 6:2. Каталунците бяха без няколко основни играчи за този мач сред които Неймар, Андрес Иниеста и Хавиер Масчерано, но въпреки това тимът демонстрира добър футбол и стигна до успеха.

Новите попълнения за каталунците Самуел Юмтити и Денис Суарес попаднаха в титулярния състав на тима, а Арда зае мястото на Неймар в атаката, в тризъбеца на Луис Енрике. Лео Меси и Луис Суарес бяха просто неудиржими в тази среща, след като първият се отчете с два гола и две асистенции, а урусът реализира хеттрик. В 6-ата минута Арда даде аванс на домакините, но в 21-ата Кастро изравни.

Последваха пет гола за Барса. Меси върна аванса на каталунците в 37-ата минута, а пет минути след това и Суарес се разписа. В 56-ата минута урусът вкара втория си гол в мача, а секунди след това същото направи и Меси. В 84-ата минута Луис оформи своя хеттрик, а две минути по-късно Кастро наниза втори гол за Бетис.