Отборът на Атлетико Мадрид не повтори грешката си от гостуването на Райо Вайекано, след като днес отборът на Диего Симеоне победи с 3:0 домакините от Валядолид в среща от 24-ия кръг на Примера Дивисион.

Така "дюшекчиите" запазиха дистанцията от лидера Барселона на 12 точки, събирайки актив от 53 пункта на сметката си. Валядолид от своя страна остава на 12-а позиция с 30 точки.

По този начин Атлетико прекъсна и серията си от две поредни загуби във всички турнири. През миналия уикенд мадридчани загубиха от съгражданите си от Райо, а в четвъртък претърпяха и изненадващо поражение с 0:2 от Рубин в Лига Европа.

Гостите от столицата откриха резултата след само 11 минути игра, когато точен бе голмайсторът на тима Радамел Фалкао. Тигъра отбеляза 20-ия си гол в Примера от 21 изиграни мача до момента, бележейки от метър разстояние до голлинията.

След почивката Атлетико успя и да затвърди аванса си, като в 53' се разписа партньорът на Фалкао в предни позиции - Диего Коща. Бразилецът наказа бившия си тим, възползвайки се от асистенция на Коке.

В последните минути остана време и за трети гол, а негов автор бе резервата Кристиян Родригес в 90'.

szólj hozzá: Valladolid vs Atletico 0:3 MATCH HIGHLIGHTS