Локомотив (М) нанесе ново предсезонно поражение на Лудогорец

снимка: ludogorets.com

Лудогорец записа 5-о поредно поражение в зимните си контроли, след като тази вечер Локомотив (Москва) показа класа срещу родните шампиони и спечели с 1:3.

Марселиньо бе точен за "зелените" в 54-ата минута, но Семедов (28) от дузпа, Павлюченко (60) и Майкон (66) реализираха головете за руския гранд, осигурявайки победата за своя тим.

Това беше и последната проверка за възпитаниците на Ивайло Петев през зимната пауза, като лагерът в Испания няма да бъде запомнен с добро, след като често съдиите ощетяваха тима, а шампионите допуснаха загуби във всички свои срещи в Марбея. Преди 10-ина дни пък втория в родния шампионат - Левски, спечели категорично с 2:0 срещу днешния съперник на Лудогорец.

Срещата започна много равностойно, със здрава битка в средата на терена и никакви голови положения. Все пак в 22-ата минута падна гол, чийто автор бе Светослав Дяков, но преди паса на Витиня топката бе напуснала игрището и попадението не беше зачетено.

Постепенно руският гранд напипа верния ритъм и започна да реди положения пред вратата на Владо Стоянов, който на два пъти трябваше да се намесва решително. В 28-ата минута обаче Майкон стреля много силно по посока вратата, а от голлинията Гулдан изби, но с ръка - дузпа, която бе реализирана от Саша Семедов.

До края на полувремето Лудогорец се опита да върне гола, но удар на Безяк с глава бе блестящо отразен от Гилерме, а след това Бакалов не успя да се възползва от добър пас на своя партньор в атаката.

В началото на втората част Марселиньо се отскубна от защитата на московския тим и с техничен удар успя да прехвърли вратаря и да реализира изравнителното попадение.

Радостта на българския шампион обаче не траеше дълго, след като само 6 минути по-късно защитниците в зелено забравиха за Павлюченко, който получи пас в пеналта и необезпокояван преодоля съпротивата на Владо Стоянов и заби втори гол за "железничарите".

В 66-ата минута пък при центриране от корнер Майкон забоде топката с глава във вратата и реши всичко в срещата. До края Лудогорец владееше повече топката, но единствено Светльо Дяков бе близо до попадение, но ударът му излезе в аут. В края Глушаков тренса и напречната греда за Локо (М).