Белгийският нападател Кристиан Бентеке реализира хеттрик при победата на Астън Вила с 6:1 над Съндърланд в мач от 35-ия кръг на футболното първенство на Англия.

С този успех домакините направиха важна крачка към оставането си в елита. Астън Вила се изкачи на 16-то място в класирането и се изравни по точки със Съндърланд и Нюкасъл, посочва БТА. Трите отбора имат по 37 точки, с 5 повече пред Уигън, който три кръга преди края е на 18-то място.

Капитанът Рон Влаар откри резултата в 31-ата минута с далечен удар. За него това бе първи гол във Висшата лига. Две минути по-късно Дани Роуз изравни за Съндърланд.

Андреас Вайман за втори път в мача даде преднина на домакините в 38-та минута след асистенция на Матю Лоутън.

Десет минути след началото на второто полувреме Кристиан Бентеке вкара първото си попадение, а до 72-та минута реализира още два гола. Гейбриъл Агбонлахор оформи крайното 6:1 минута преди последния съдийски сигнал.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Стефан Сесеньон получи червен картон заради грубо нарушение срещу Мохамед Сила.