Моуриньо: Tова е най-важният мач на Реал за последните 10 години

Старши треньорът на Реал Жозе Моуриньо бе пределно ясен на пресконференцията си преди мача реванш от полуфиналите на Шампионската лига с Борусия Дортмунд, заявявайки, че това е най-важният мач за "кралския клуб" в последните 10 години и футболистите трябва да се борят до последен дъх.

Тази вечер "белия балет" посреща на "Сантяго Бернабеу" германския гранд в опит да заличи преднината на Борусия от 4:1 в първия мач на "Сигнал Идуна Парк".

"Трудно ми е да кажа какъв е математическият ни шанс да продължим напред. Вече съм казал всичко на играчите си. Най-важното беше да говорим за грешките, които допуснахме в Дортмунд.

В повечето отбори успехът е за всички, а провалът - на треньора. Понякога футболът не е честен към даден отбор, но не такъв бе случаят в Дортмунд и Борусия си заслужи победата. Въпреки това смятам, че всичко е възможно", категоричен бе португалецът.

"В Дортмунд играхме лошо и ми е трудно да повярвам, че можем да изиграем още един такъв мач. Искам футболистите ми да бъдат психически устойчиви. Трябва да се наслаждаваме на играта, въпреки че се намираме в трудна ситуация. Трябва да играем минута по минута и гол след гол до самия край на мача. Може и да загубим, но ако играем така като в Дортмунд - няма да имаме никакъв шанс", добави Специалния.

Tова е най-важният мач на Реал за последните десет години, а в първата среща играхме сякаш е приятелска. Ако не спечеля Шампионската лига нищо не се променя. Има много треньори, които не са я печелили, така че аз трябва да благодаря на Бог, защото съм го правил два пъти. Още от началото на сезона считах Борусия като един от отборите, които могат да спечелят турнира", завърши Жозе Моуриньо.