Руският богаташки клуб Анжи постигна престижна победа с 1:0 над Ливърпул в мач от 4-ия кръг на Лига Европа, игран в Москва на стадион „Локомотив".

Единственото попадение в срещата реализира Ласина Траоре в самия край на първото полувреме, като за него това бе 4-ти гол в последните 5 мача от всички турнири с екипа на отбора от Махачкала.

Самото изпълнение на Траоре бе фантастично - той получи дълго подаване и много елегантно прехвърли топката над главата на намиращия се зад него Себастиен Коатес, след което се озова очи в очи с вратаря на Ливърпул Брад Джоунс.

Траоре изключително хладнокръвно и прецизно прехвърли излезлия напред страж на гостите и от 15-ина метра прати топката в мрежата за 1:0. Виж видео тук.

Иначе Ливърпул можеше да си тръгне с по-негативен резултат от Москва, но също така имаше едно сериозно положение след почивката, при което да стигне до изравняване. В крайна сметка повече голове не бяха реализирани, което завърза борбата в Група А на Лига Европа.

Анжи вече има 7 точки и временно излиза начело след 4 кръга, докато Ливърпул остава с 6 на втора позиция. По-късно вечерта играят другите два тима от групата Удинезе и Йънг Бойс, като фриуланите са с 4 пункта, а швейцарците - с 3.

Вратарят на Ливърпул Брад Джоунс спаси отбора си през първото полувреме в 31-ата минута при опасен удар на Самуел Ето'о. Суперзвездата на Анжи овладя топката в наказателното поле и отправи мощен изстрел, който вещо бе избит в корнер от кипъра на гостите.

Джоунс, както и цялата защита на мърсисайдци обаче, бяха матирани в 46-ата минута на първата част при великолепното изпълнение на Ласина Траоре.

Ливърпул нямаше извинение за пасивната си игра през първото полувреме и в големи части от второто, защото в състава на Брендън Роджърс личаха имената на английски национали - Джордан Хендерсън, Джонджо Шелви, Стюарт Даунинг, Джо Коул.

След почивката по-опасните ситуации отново бяха в актива на домакините - в 56-ата минута нов фалцов удар на Ето'о провокира Джоунс да се намеси, а малко по-късно пък бе ред на Траоре да пробва да стреля отдалеч, но кълбото мина на сантиметри от гредата.

В 72-ата минута Траоре изпусна златен шанс да покачи на 2:0, след като с глава от чиста позиция стреля много слабо и право в ръцете на вратаря на Ливърпул. 60 секунди след това мърсисайдци създадоха единствения си чист шанс за изравняване - Сусо стреля от далечна дистанция, вратарят на Анжи Габулов отклони вляво, а при добавката Джо Коул нацели право тялото на стража.

В 79-ата минута Шелви трябваше да блокира опасен удар, за да съхрани мрежата си при скоростна контраатака на домакините. В крайна сметка до нови голове не се стигна, а Ливърпул регистрира неприятно поражение далеч от дома.