Академика спря забележителния поход на Атлетико в Лига Европа

Носителят на трофея от Лига Европа Атлетико (Мадрид) прекъсна изключителната си поредица от 15 победи в турнира, след като претърпя поражение с 2:0 при гостуването си на Академика (Коимбра).

„Дюшекчиите" на Диего Симеоне бяха сразени с двете попадения на Уилсън Едуардо в 28-ата и 70-ата минута от дузпа.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ПЪРВИЯ ГОЛ ТУК

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ВТОРИЯ ГОЛ ТУК

Така за първи път този сезон тактиката на парагвайския треньор да сменя напълно състава на тима си за мачовете от Лига Европа не донесе успех. Симеоне дори заложи на 17-годишния ляв полузащитник Саул Нигьес, който дебютира в надпреварата и игра до началото на второто полувреме.

Именно преди почивката се видяха трудностите на Атлетико да се противопостави на прагматичната игра на португалците, които поведоха в резултата и след това рядко оставяха празни пространства в половината си.

В 28-ата минута колективна грешка в защитата на „дюшекчиите" позволи на Едуардо да засече центриране отдясно. Нападателят на Академика се пребори за топката със закъснялия Силвио, за да засече технично кълбото в мрежата - 1:0.

След почивката пък домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на 22-годишния бранител Хорхе Пулидо в краката на Салим Сисе. Играчът на Атлетико изобщо не игра с топката и повали съперника си, което доведе до най-тежкото наказание.

Едуардо хладнокръвно превърна дузпата във втори гол за португалците, които без проблеми удържаха аванса си до края на редовното време.

Така Атлетико (Мадрид) остава с 9 точки и вече дели първата позиция в класирането с Виктория (Пилзен), който е с идентичен актив.

Чешкият тим спечели убедително с 4:0 домакинството си на Апоел (Тел Авив) под ръководството на българска съдийска бригада начело със Станислав Тодоров.

Академика е на трето място с 4 точки и изостава с цели 5 от първите два тима, така че трябва да се надява и на чудо в следващите 2 кръга, за да продължи напред в турнира.