Везенков с 2 точки за разгром в Евролигата, негов съотборник счупи кош (ВИДЕО)

снимка: bgbasket.com

Александър Везенков изигра 16 минути на паркета за Барселона при разгрома над Цървена звезда в 25-я кръг на Евролигата с 88:54. Родният национал вкара 2 точки от игра, овладя 5 борби и асистира веднъж, за да помогне на каталунците за победата.

Само в първата четвърт срещата предложи някаква интрига, но във втората Барса изригна и поведе с 21 точки преди почивката. Гостите успяха да намалят част от пасива в третата част, но последните 10 минути за тях бяха пълна катастрофа след 26:5 за "блаугранас".

Иначе точно преди почивката имаше интересен момент, в който Анте Томич направи забивка за домакините и счупи таблото. От Барса веднага смениха целия кош и срещата продължи.

Пау Рибас бе най-резултатен за победата с 18 точки, а по 16 добавиха и Анте Томич и Петери Копонен. Тайлър Рочести реализира 13 за Цървена звезда. Барса е на предпоследната 15-а позиция въпреки победата с 8 успеха и цели 17 поражения. Цървена звезда пък заема 11-о място с 10 победи и 15 загуби.