Шампионите надвиха Сан Антонио, Бостън е в плейофите (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Голдън Стейт Уориърс записа 7-а поредна победа в НБА и продължава гонитбата с Хюстън Рокетс за първото място в Западната конференция. Шампионите излъгаха гостуващия Сан Антонио Спърс със 110:107 в своята зала "Оракъл Арена" и вече имат 51 успеха при 14 загуби, което им отрежда втората позиция на Запад. Хюстън е първи с 51 победи и 13 загуби, а "шпорите" на Грег Попович са на нетипичната за тях пета позиция с 37 победи и 28 загуби.

Страхотен мач за "воините" на Стийв Кър изигра Кевин Дюрант, който наниза 37 точки, 15 от които в последната четвърт, за да узакони успеха на Голдън Стейт. Дреймънд Грийн също бе великолепен за шампионите с трипъл-дабъл - 11 точки, 12 борби и 10 асистенции. Лидерът на тима Стеф Къри пък игра само 2 минути и напусна паркета с контузия.

За Сан Антонио ЛаМаркъс Олдридж наниза 30 точки и овладя 17 борби, но това не бе достатъчно за гостите от Тексас.

Бостън Селтикс пък постигна 46-а победа и си осигури място в плейофната фаза. "Келтите" надвиха като гост Минесота Тимбъруулвс със 117:109. Кайри Ървинг вкара 23 точки за успеха на тима си, а Ал Хорфърд добави 20. За домакините Неманя Биелица бе най-деен и наниза 30 точки плюс 12 борби.

Тимът на Брад Стивънс е втори на Изток с 46 успеха и 20 загуби, докато този на Тим Тибодо е 6-и в Западната конференция с баланс 38-29.