Верстапен грабна втора победа в кариерата си, Фетел е големият герой

снимка: twitter.com/Formula 1

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен направи невероятен подарък за 20-ата си годишнина, която празнува вчера, като спечели второто си състезание във Формула 1. На пистата "Сепанг" в Малайзия холандецът избра най-правилната тактика и завърши пред всички останали пилоти. Втори се нареди трикратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес. Британецът изостана на почти 13 секунди от победителя. Празникът за Ред Бул бе още по-голям заради факта, че вторият пилот на "биковете" също се качи на подиума. Даниел Рикардо удържа яростната атака на Себастиан Фетел и завърши трети. Немецът направи най-голямото геройство днес. Той стартира от последната 20-а позиция и завърши на 4-о място, като не позволи на Хамилтън да му дръпне сериозно в генералното класиране. Другият пилот на Ферари Кими Райконен пък въобще не стартира състезанието заради проблеми с болида.

Пети завърши съотборникът на Хамилтън Валтери Ботас, а след него топ 10 допълниха Серхио Перес, Щофел Вандоорн, Ланс Строл, Фелипе Маса и Естебан Окон.

Макс тръгна трети на стартовата решетка, но още в 4-ата обиколка изпревари лидера Хамилтън и до края не позволи на британеца да си върне преднината. Така той повтори триумфа си от Испания преди година, когато стана най-младият пилот, спечелил Гран При във Формула 1. Фетел пък влезе в топ 10 още след първите няколко обиколки, а накрая се добра и до 4-ата позиция.

След състезанието в Малайзия Люис Хамилтън продължава да е лидер в класирането. Той дръпна още пред втория Себастиан Фетел и вече го води с 34 точки. Трети остава Ботас, а след него са Рикардо и Райконен. След триумфа си днес Верстапен остава шести, но се доближи на 45 точки от пилота на Ферари.