Верона прегази Катания с 4:0

Верона постигна убедителна победа с 4:0 у дома срещу последния в класирането Катания в среща от 25-ия кръг на Серия А.

Успехът е четвърти за Верона от последните пет мача и изкачи тима на шесто място в таблицата преди останалите мачове от кръга. Ветеранът Лука Тони реши мача още началните минути, след като реализира два гола в 6-а и 28-а минути.

Бившият национал на Италия има вече 20 гола през сезона, с което се изравни на върха в листата на голмайсторите с Чиро Имобиле от Торино. Маркиньо направи преднината класическа в самия край на първото полувреме.

След почивката мачът се доиграваше, а крайното 4:0 за Верона оформи Хуан Талеб в 74-а минута. Поражението до голяма степен отне шансовете на Катания да се спаси от изпадане. Тимът е последен на 5 точки от спасителното 17-о място, посочва БТА.