Миланов и ЦСКА надвиха Рубин

снимка: pfc-cska.com

Българският национал Георги Миланов влезе в 65-ата минута за ЦСКА (Москва), който спечели с 2:1 над Рубин Казан в среща от 27-ия кръг на местното първенство.

С този успех московските армейци отново са на 4 точки от лидера Зенит и на 1 от 2-ия Локомотив (Москва). Алан Дзагоев откри резултата в 13-ата минута, след като от 15 метра не остави шансове на вратаря Рижиков.

Александър Прудников изравни две минути след началото на второто полувреме при мълниеносна атака на гостите, като изстрелът на Прудников от точката за изпълнение на дузпа рикошира в Расмус Елм и подлъга вратаря. Победата донесе Сейду Думбия в 53-ата минута от дузпа.

Думбия сам си спечели наказателния удар, тъй като навлезе в наказателното поле и беше подкосен от беларусина Сергей Кисляк. Миланов се появи на мястото на швейцареца Стивън Цубер, а само четири минути по-късно можеше да вкара.

Той се освободи от защитник на гостите, влезе в наказателното поле и стреля, но последното докосване на българина беше безкрайно неточно и топката прелетя много над вратата.

Четири минути преди края на мача Миланов получи жълт картон заради фаул срещу вратаря на гостите Серегй Рижиков, посочва БТА.