Вердер обърна Дортмунд за място на четвъртфинала

снимка: ройтерс

Отборът на Вердер Бремен постигна обрат с 2:1 при гостуването си на Борусия Дортмунд в мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на Германия.

Домакините от Дортмунд започнаха двубоя по-добре от своите съперници и в 12' швейцарският нападател на жълто-черните Александър Фрай откри резултата в полза на своя тим.

След почивката, обаче, по-активен бе тима на Томас Шааф. "Бременските музиканти" често атакуваха противниковата врата и създава опасни ситуации от статични положения.

Не след дълго гостите стигнаха и до гол. В 63' Хуго Алмейда оплете топката в мрежата на Борусия, за да направи резултата 1:1.

15' по-късно след свободен удар за Вердер топкат срещна гредата и след разбъркване в наказателното поле бе изпратена от Клаудио Писаро в далечния ъгъл на вратата за 2:1 и място на четвъртфинала за Вердер.