Леверкузен на четвъртфинал след победа срещу Енерги

снимка: ройтерс

Байер Леверкузен постигна победа с класическото 3:0 срещу гостуващия тим на Енерги Котбус в мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на Германия.

Победния ход на домакините започна от 12', когато младата на дежда на тима Патрик Хелмес откри резултата с гол за 1:0. Преднината на аспирините бе удвоена в 29', когато Михал Кадлец реализира за 2:0.

"Аспирините" свършиха своята работа още в първото полувреме на двубоя, след като в 44' Ренато Аугусто отбеляза третото попадение за Байер, с което направи резултата класически.

След почивката играта бе равностойна като домакините видимо намалиха оборотите. Това темпо прилегна повече на играчите на Енерги, които успяха да организират няколко добри атаки и в крайна сметка да стигнат до гол.

Почетното попадение за гостите отбеляза Ервеин Скела в даденото от съдията продължение на редовното време.

За Котбус цял мач игра българският национал Димитър Рангелов, но усилията на Митко бяха напразни, тъй като той не успя да помогне на отбора си да продължи в следващата фаза на турнира.