Вердер направи 2:2 при визитата си на Фрайбург

Вердер Бремен завърши наравно 2:2 като гост на аутсайдера Фрайбург в среща от 20-ия кръг на германската Първа Бундеслига, информира БТА.

Перуанският нападател Клаудио Писаро откри резултата в 29-ата минута, но Седрик Мадиади изравни с глава само 3 минути по-късно.

Отново Писаро изведе гостите напред две минути след началото на втората част, но удар на Джонатан Шмид 20 минути преди края осигури точката в полза на домакините.

Клаудио Писаро достигна границата от 15 гола през настоящия сезон, но получи жълт картон и ще пропусне двубоя на Вердер срещу Хофенхайм следващия кръг.

Тимът от Бремен е на пето място в германското първенство с 32 точки, докато Фрайбург е на последната 18-а позиция в класирането с едва 17 точки.