Венелина Венева спечели скока на височина в Нови Сад

Българската лекоатлетка Венелина Венева спечели скока на височина на Европейското отборно първенство Втора лига в Нови Сад, Сърбия. Това е общо осма победа за българските лекоатлети и втора за деня след успешното бягане на Ивет Лалова на 200 метра.

Венева успя да прескочи летвата на 1,91 от втория опит. Литовката Айрин Палсите остана втора след три неуспешно опита на същата височина. Така Венева донесе още 8 точки за България и продължаваме да водим в отборното класиране като борбата с естонците се задълбочава. Венелина Венева пробва да скочи 1,97 метра, но направи три неуспешни опита.

Радослава Мавродиева се представи добре и завърши на второ място на тласкане на гюлле, като записа резултат от 16,25 метра. Това отреди на Мавродиева второ място в класирането и седем точки за България.

На 200 метра гладко бягане при мъжете Петър Кременски даде много добро време от 21,07 секунди, като остана само на 10 стотни от личното си постижение. По този начин Кременски донесе 7 точки за България.

На 5000 метра Силвия Данекова остана на трето място с време от 16,36.69, което е подобрен личен рекорд за българката. Така Данекова добави още 6 точки за България.

В момента България води със 188,5 точки пред Естония, които са със 184 точки. Досега са приключили 35 дисциплини от общо 40.