Венелина Поптолева се класира за финала в Албена

Българката Венелина Поптолева се класира за финала на световното първенство по бокс за момичета и девойки, което се провежда в курортния комплекс Албена, и си осигури най-малкото сребърен медал. Тази вечер в полуфинален мач в категория лека муха /45 - 48 килограма/ Венелина Поптолева победи изключително трудно Ламас Марисол Лопес /САЩ/.

След последния удар на гонга съдиите с 2:1 гласа обявиха за победител по точки Венелина, която е дъщеря на известния български боксьор от недалечното минало Валентин Поптолев. Утре на финала Венелина Поптолева ще играе за златния медал с Хана Охота /Украйна/, победила в другия полуфинал Алуа Баликбекова от Казахстан.

В полуфинален мач в категория "петел" /до 54 килограма/ Габриела Димитрова /България/ загуби по точки от Юнцзъ Ян /Китай/ и остана с бронзов медал.

Така българският отбор със старши треньор Павел Сяров вече има два бронзови медала - на Габриела Димитрова при девойките и на Виктория Михайлова при момичетата в категория до 80 килограма, която днес на полуфиналите загуби по точки от Акмарал Шамшиденова /Казахстан/.

Финалите на второто световно първенство по бокс за момичета /15-16 години/ и девойки /17-18 години/ са утре, събота. Финалните срещи при момичетата ще започнат в 12,00 часа, а финалите при девойките - в 16,00 часа.