Венецуела шокира звездите на Колумбия (ВИДЕО)

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Венецуела поднесе изненадата още в първия мач от група C на Копа Америка, след като победи с 1:0 един от фаворитите в турнира – Колумбия.

Хамес Родригес и компания бяха шокирани от непретенциозния тим на Венецуела. Точен за тях в 60-тата минута бе нападателят на Зенит Саломон Рондон, който преодоля Давид Оспина, след като бе получил прекрасен пас от Алехандро Гера.

Символичните домакини поведоха напълно заслуженo, докато колумбийските звезди не успяха да застрашат вратата на Ален Бароха преди последните минути, когато последва отчаян натиск в опит за изравняване.

Представянето на отбора на Хосе Пекерман силно разочарова и не оправда големите очаквания, които всички имаха след прекрасното Световно първенство.

Изненадващо, но Венецуела бе по-активният отбор на терена и дуото Роналд Варгас и Гера бяха тези, които застрашаваха вратата на противника.

След гола на венецуелците 15 минути след началото на второто полувреме, Хамес Родригес имаше възможност да изравни, но ударът му бе блокиран.

Звездата на Реал Мадрид бе най-активният в своя отбор и опита на няколко пъти да отбележи, но безуспешно. Крилото на Челси Хуан Куадрадо имаше не лоша възможност при една отбита от противниковия вратар топка и с акробатично изпълнение се опита да намери целта, но нямаше късмет.

Така Венецуела грабна трите точки и заедно с Бразилия заема първите две места в група C.