Неймар с ключова роля за първата победа на Бразилия (ВИДЕО)

Отборът на Бразилия постигна много трудна първа победа на тазгодишното издание на Копа Америка, като "селесао" вкараха победния си гол в заключителните секунди на продължението за успеха срещу Перу с 2:1.

Срещата започна със звучен шамар за Бразилия, след като Давид Луис и Джеферсън не се разбраха в наказателното поле, а най-добре се възползва от ситуацията Карлос Куева, който с мощен шут откри резултата още в третата минута.

Не бяха изминали и 180 секунди преди "селесао" да се събуди и да отговори на предизвикателството. Даниел Алвес напредна добре от дясно и центрира към съотборника си в Барселона Неймар, който бе оставен непокрит и с лекота изравни след премерен удар с глава.

До края на първото полувреме и през цялото второ не липсваха опасни ситуации пред двете врати. Най-много за изпуснатите положения могат да съжаляват Вилиан и Неймар, като те на няколко пъти накараха стража на симвлочните гости Педро Галесе да показва класа. 10 минути след подновяването на играта капитанът на "селесао" дори уцели страничната греда след добра атака в жълто.

В последната минута на срещата отново Неймар си освободи пространство и стреля, но ударът му мина встрани от целта. Секунди по-късно нападателят на Барселона успя да елиминира цялата червена защита, а след това подаде към Дъглас Коста, за когото остана най-лесното - да донесе трите точки на тима си.