Венци Христов спечели дербито с Ангел Червенков

Металург (Донецк) победи Севастопол с класическото 3:0 в двубоий от 22-ия кръг на украинския шампионат.

Двубоят се явява един вид "българско дерби", тъй като Севастопол е воден бившият наставник на Литекс Ангел Червенков, а в Металург (Донецк) се подвизава национала Венцислав Христов.

Бившият футболист на ЦСКА (София) Жуниор Мораеш откри резултата в 15-та минута, а с голове на Алешандре в 18-та и 36-та минута отборът на Металург поведе с 3:0.

В 61-та минута Жуниор Мораеш изпусна дузпа, след като вратарят на Севастопол спаси удара му. В 81-та минута бразилецът бе заменен отВенцислав Христов.

С тази победа Металург се изкачи на 6-то място във временното класиране на украинското първенство с актив от 31 точки. Лидер е Шахтьор с 47 точки, следван от Днипро - 44 точки, Динамо (Киев)- 42 точки.