Шалке все по-близо до Шампионската лига

Шалке 04 постигна домакинска победа с 2:0 срещу Айнтрахт (Франкфурт) и запази шансовете си да се класира директно за груповата фаза на Шампионската лига.

Макс Майер изведе отбора от Гелзенкирхен напред в резултата в 59-ата минута при добавка, след като вратарят Кевин Трап изби удар на Клаас-Ян Хунтелаар. Малко по-късно холандският национал изпусна да се разпише от дузпа, която беше спасена от Трап.

В последните секунди на двубоя на "Фелтинс Арена" Джеферсон Фарфан оформи крайното 2:0 след изпълнение на пряк свободен удар. Шалке 04 се изравни по точки с намиращия се на второ място Борусия Дортмунд.

"Кралскосините" имат 58 точки на трета позиция в германския шампионат. Успехът осигури десет точки аванс на Шалке пред Борусия Мьонхенгладбах, който заема четвърто място до момента. Айнтрахт е на 11-о място с 35 точки в Първа Бундеслига, уточнява БТА.