Велизар Димитров капитан при разгром на Металург, Мораеш с 2 гола

В мач от 9-тия кръг на украинското футболно първенство Металург /Донецк/ победи като домакин Арсенал /Киев/ с 5:0, а бившият полузащитник на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА /София/ Велизар Димитров изведе отбора на Металург с капитанската лента.

Велизар Димитров бе сменен на почивката с 30-годишния нападател Драман Траоре от Мали, кйто вкара два гола в мача, информира БТА.

Бившият нападател на ЦСКА /София/, бразилецът Жуниор Мораеш в 25-та минута изведе Металург /Донецк/ напред в резултата - 1:0.

В 61-та минута арменският нападател Геворг Казарян увеличи на 2:0. В 75-та минута Драман Траоре направи 3:0, в 88-та минута Жуниор Мораеш вкара своя втори гол в мача, а в 92-ата минута Драман Траоре оформи крайния резултат - 5:0 за Металург /Донецк/.

След днешната си победа Металург /Донецк/ е на 9-то място във временното класиране на украинското футболно първенство.

Лидер с пълен актив от 27 точки е Шахтьор /Донецк/, следван от Динамо /Киев/ - 21 точки, Днепър - 21 точки, и др.