Фрайбург пречупи Хофенхайм в края на осемголов екшън

С два късни гола Фрайбург се наложи над гостуващия Хофенхайм с 5:3 в мач от третия кръг на германското футболно първенство. Възпитаниците на Кристиан Щрайх записаха първа победа от началото на сезона и с 4 точки се изкачиха на осмо място в класирането.

Хофенхайм пък допусна трето поредно поражение и без актив остана последен в подреждането. Двубоят започна добре за гостите, които откриха още във втората минута, след като Матийо Делпиер засече в мрежата центриране в наказателното поле на Себастиан Руди от фаул.

Домакините стигнаха до обрат още до почивката. В 17-ата минута Карим Геде изравни след пас в пеналта на Макс Крузе, а десет минути по-късно Крузе се разписа с глава след подаване от фаул на Юлиан Шустер.

В 57-ата минута Борис Вукчевич изравни след асистенция на Такаши Усами. Домакините отново поведоха в 68-ата минута с гол с глава на Фалу Диане след центриране на Крузе от корнер и неубедителна изява на вратаря Тим Вийзе.

Усами отново изравни с хубаво попадение от 20 метра в 76-ата минута, но Фрайбург все пак стигна до успеха с две попадения в последните седем минути. В 83-ата минута Вийзе отново увисна след центриране от корнер на Макс Крузе и Седрик Макиади вкара за 4:3 в празната врата.

Три минути преди края Крузе записа четвърта асистенция, след като изведе Себастиан Фрайс в чиста позиция и резервата не пропусна. Третото поредно поражение поставя под напрежение старши треньора на Хофенхайм Маркус Бабел.

По настояване на специалиста в състава беше привлечен вратаря Вийзе, който обаче е неубедителен от началото на сезона и вече допусна 11 гола, информира БТА.