Велислав Вълчев спечели три златни медала на отделните уреди

Велислав Вълчев от ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) спечели три златни медала във финалите на отделните уреди при мъжете на държавното първенство по спортна гимнастика, което завърши в столичната зала "Универсиада".

Вълчев, който стана шампион в многобоя вчера, е първи на халки, прескок и висила, а на земя и кон с гривни спечели сребърните медали. Ярослав Вовк (ЦСКА) от ЦСКА е първи на земя и на успоредка, а на кон с гривни шампион стана Емил Христов (ГСК Интерком груп Черноморски юнак).

При жените Ралица Милева от ЦСКА, която ще участва на олимпийските игри е държавна шампионка на прескок, смесена успоредка и греда, а на земя остана втора.

При младежите шампионът в многобоя Велико Тушев (Акро, Русе) стана първи на четири финала - кон с гривни, халки, успоредка и висилка.