Велислав Вълчев и Ралица Милева спечелиха титлите в многобоя

снимка: viasport.bg

Велислав Вълчев от ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) спечели титлата в многобоя при мъжете на турнира по спортна гимнастика за Купата на България, който стартира днес в Пловдив, предаде БТА.

Вълчев събра сбор от 85.75 точки. Втори е Александър Батинков (Тракийски юнак, Пловдив) с 83.50 точки, следван от Ярослав Вовк (ЦСКА) с 80.60 точки. Отборно шампион е Интерком груп Черноморски юнак с 237.15 точки, пред ЦСКА с 230.60 точки и Агим (НСА) с 204.10 точки.

При младежите отборно златните отличия спечелиха гимнастиците на ЦСКА с 208.35 точки, следвани от Интерком груп Черноморски юнак (Варна) и Тракийски юнак (Пловдив). Шампион в многобоя е Драгомир Пеев (Интерком груп Черноморски юнак) със 78.60 точки. Среброто взе Велико Тушев (Акро) със 76.10 точки, а трети се нареди Станислав Стоянов (Спартак Пловдив) със 71.40 точки.

Ралица Милева спечели първото място в многобоя при жените. Националката и състезателка на ЦСКА събра 48.80 точки. Втора е Валентина Рашкова (Спартак Пд) с 48.00 точки, а трета - Ина Димитрова (Интерком груп Черноморски юнак) с 44.50 точки. Отборно при жените шампион е Спартак (Пловдив) със 121.20 точки, пред Черноморски юнак със 119.00 точки и ЦСКА със 118.00 точки.

При кадетките отборно начело е Интерком груп Черноморски юнак със 114.30 точки, пред ЦСКА с 98.60 точки. Титлата в многобоя спечели Яница Добрева (Черноморски юнак) с 45.70 точки, следвана от съотборничката си Ирина Георгиева с 43.50 точки и Албена Ангелова (ЦСКА) с 35.50 точки.

Утре турнирът завършва с финалите на отделните уреди при мъжете, младежите, жените и кадетките.