Великите голове на "сините" звезди, които ще играят срещу Лацио

Тази вечер Левски ще изиграе така чаканият двубой с Лацио, който се явява най-любопитното събитие от тържествата по повод 100-годишнината на синия клуб.

В 21:45 часа на Националния стадион „Васил Левски“ срещу „римските орли“ ще излезе интересна сплав от бивши и настоящи футболисти на „сините“.

На границата между първия и втория век от съществуването на Левски старите герои символично ще предадат на своите наследници характера и духа, с който покоряваха съперниците.

На игрището със синия екип отново ще можем да видим Георги Иванов – Гонзо, Елин Топузаков, Даниел Боримиров, Христо Йовов, Димитър Телкийски.

Те са автори на едни от най-красивите и знаменити попадения в новата история на Левски, които ще си припомним в деня на вековния юбилей на Левски.

Христо Йовов срещу Марсилия през 2005 година

Безспорно най-запомнящото се попадение е голът на Христо Йовов срещу Олимпик (Марсилия) през зимата на 2005 година. Тогава „сините“ печелят с 1:0 домакинството си на френския гранд и излизат от групите в турнира за Купата на УЕФА, а впоследствие стигат до четвъртфинал. Попадението на Йвов пък е толкова изключително красиво, че във Франция го сравняват с произведение на изкуството, а футболистът на Левски завинаги си печели прозвището „Бижутера“.

"Кървавият гол" Георги Иванов срещу ЦСКА през 2000 година

Новият спортен директор на „сините“ е автор на може би най-важните попадения за клуба в периодите, в които той защитаваше цветовете на клуба. Гонзо обаче влезе в митологията на Левски с това, че се превърна в кошмар за вечния съперник ЦСКА. Страховитият нападател има 15 гола във вратата на „червените“, но със сигурност легендарен остава така нареченият „кървав гол“, реализиран през 2000 година в 93-а минута на Вечното дерби.

Даниел Боримиров срещу Удинезе през 2006 година

Даниел Боримиров има 295 мача и 86 гола за Левски. Изключително важно обаче е попадението му във вратата на Удинезе през пролетта на 2006 година, с което стартира обратът, класирал Левски на четвъртфинал в турнира. След 0:0 в Италия Удинезе повежда насред София, но с попаденията именно на Боримиров и Игор Томашич Левски се класира и среща Шалке 04.

Димитър Телкийски срещу Киево през 2006 година

Година по-късно със знаменито попадение блесва и Димитър Телкийски. Известният с желязното си спокойствие на терена футболист вкара първият гол за Левски във врата на Киево през лятото на 2006 година, с което на практика подпечата класирането на тима в Шампионската лига. В крайна сметка двубоят завърши при 2:2, но след успехът с 2:0 в София „сините“ станаха първият и единствен засега български тим в Шампионската лига.