Вече 13 поредни за непобедимия Байерн

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен продължава с абсолютната си доминация в немската Първа Бундеслига, след като днес воденият от Хосеп Гуардиола състав постигна 13-а поредна победа за първенство.

Баварският колос се наложи с 2:0 при гостуването си на Нюрнберг, с което ФК Холивуд отново увеличи аванса си пред втория Байер Леверкузен на 13 точки.

За последно Байерн загуби точки именно срещу "аспирините", завършвайки наравно 1:1 при гостуването на "БайАрена" през месец октомври.

Резултатът в Нюрнберг бе открит след само 18 минути игра, когато Марио Манджукич реализира във вратата на домакините. Наскоро хърватският национал изпадна в конфликт с наставника Хосеп Гуардиола, но днес таранът получи доверието на каталунския специалист.

Марио Гьотце намери включилия се в атака Давид Алаба, който от своя страна осигури точно центриране на Манджукич. Хърватският стрелец не сбърка и от въздуха засече топката в мрежата за 0:1.

В 35' уникален малшанс сполетя футболиста на домакините Мартин Анга. Швейцарецът нацели на два пъти гредата в разстояние на няколко секунди, а Нюрнберг бе близо до изравняването.

Байерн отговори на предизвикателството в началото на втората част, когато един от редките си голове отбеляза капитанът Филип Лам. Германският национал получи асистенция от автора на първото попадение Марио Манджукич, преди от близка дистанция технично да вкара за 0:2.

Петнадесет минути преди края баварците пропиляха отличен шанс и за трети гол. Гостите разиграха добра контраатака в половината на Нюрнберг, но подаването на Ариен Робен към Марио Манджукич бе пресечено от правещия отличен мач Хавиер Пинола.

В последните десет минути Тиаго Алкантара на два пъти имаше шанс да отбележи, но този път юношата на Барселона нямаше достатъчно късмет.