Важните факти от първия кръг на Формула 1

Мерцедес очаквано доминира в първия кръг от Формула 1 – състезанието за Гран при на Австралия – като Люис Хамилтън и Нико Розберг без никакво напрежение постигнаха двойна победа за „сребърните стрели“.

Себастиан Фетел направи отличен дебют за Ферари с третата позиция и също обра овациите в Мелбърн, но определено Заубер направи изненадващо добро впечатление с петото място на Фелипе Насър и осмото на Маркус Ериксон.

Насър не знаеше дали изобщо ще се състезава за швейцарския екип, след като Гийдо ван дер Гарде заведе и спечели дело срещу Заубер, с който има действащ договор още от края на миналата година и би трябвало да получи пилотско място през този сезон.

Насър обаче блесна в Австралия с зашеметяваща пета позиция, с която прекрати безпрецедентата серия от 19 състезания за Заубер без спечелена точка. Дебютантът от Бразилия влезе в историята с най-висока позиция в първото си състезание във Формула 1 от тази държава – и то при положение, че преди него са се състезавали легенди като Айртон Сена, Емерсон Фитипалди и Нелсон Пике.

Благодарение на Маркус Ериксон, Заубер стана едва третият конструктор, който видя и двата си болида да пресичат финала на „Албърт Парк“, освен Мерцедес и Форс Индия. Ериксон записа първите си точки във Формула 1 в 17-тото си състезание и първи точки от шведски пилот от 1989-та година насам, когато Стефан Йохансон завърши трети в Португалия.

Заубер е трети в класирането при конструкторите във Формула 1, изоставайки от Мерцедес и Ферари – най-високата позиция за екипа от 2012-та, когато бяха на същото място след Гран при на Австралия.

Само 11 болида завършиха надпреварата в Мелбърн – най-ниският брой от 2008-ма, когато отново в Австралия Люис Хамилтън спечели. Британецът вече има 34 победи в кариерата си и две на „Албърт Парк“, а с второто място Нико Розберг спомогна за 12-ата двойна победа на Мерцедес в последните 20 надпревари.

Историята показва, че когато един екип започне сезона с двоен успех в Гран при на Австралия, след това триумфира с титлата при конструкторите, а пилотът победител печели шампионата.

Себастиан Фетел стана 56-ият пилот на Ферари с подиум във Формула 1 и едва третият германец след легендарния Михаел Шумахер и Волфганг фон Трипс.