Важна победата за ПСЖ по пътя към титлата

ПСЖ направи важна крачка към титлата в Лига 1, след като шампионите стигнаха до трудно 1:0 като гост на един от най-силните домакините във Франция Ница в мач от 31-ия кръг на шампионата.

През първото полувреме ПСЖ доминираше на терена, но се затрудняваше в заключителната фаза на своите нападения. В първите 20 минути най-опасен за ПСЖ беше Лавеци, който осъществи няколко пробива, но в завършващата фаза беше неточен.

Най-добрата възможност за гостите пропиля Златан Ибрахимович в 36’, когато беше изведен сам срещу вратаря, но първият му удар беше париран от стража на гостите, а при добавката нападателят беше неточен.

Второто полувреме запази статуквото на терена и ПСЖ беше по-добрият отбор, но играч на Ница донесе победата на гостите. В 53’ Лавеци центрира в наказателното поле към Ибрахимович, който насочи топката към Кавани. Той беше изпреварен от Колоджиежак, но защитникът заби коженото кълбо в собствената си врата.

До края на срещата опитният тим на ПСЖ задържа умело трите точки, с които осъществи и решаваща крачка към втора поредна титла в Лига 1.

В момента столичани са първи в класирането със 76 точки, като имат 13 точки повече от Монако, само 7 кръга преди края. Ница пък се намира в средата на таблицата (11-о място) с 38 пункта и е на цели 10 точки от зоната на изпадащите.