Шалке 04 изпревари Борусия (Д) в Бундеслигата

Шалке 04 бетонира мястото си в зона „Шампионска лига”, след като в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата „кралскосините” надиграха лесно Херта (Берлин) с 2:0.

В нито един момент от срещата домакините не позволиха на столичани да упражнят натиск, като изиграха един от най-силните си мачове след лошата серия от загуби от Байерн и Реал Мадрид.

Още в 16’ Жоел Матип намери Обаси на прекрасна позиция в наказателното поле, а с хубав удар нападателят даде аванс на „кралскосините”. До края на полувремето резултатът можеше да набъбне до 2:0, но домакините пропуснаха своите шансове.

Всичко в срещата беше решено още на старта на вторите 45 минути, когато Обаси намери Хунтелаар около точката за изпълнение на дузпа, а холандският стрелец със силен удар матира вратаря на гостуващата селекция.

Благодарение на днешните три точки Шалке измести Борусия (Дортмунд) от 2-ото място, като отборът има 54 точки, 6 кръга преди края. Волфсбуфг пък е на 5-о място с 10 точки по-малко, което означава, че „кралскосините” трудно ще бъдат изместени от топ 4.

Херта остава на 9-о място с 36 точки, като отборът трудно ще се пребори за място в Европа до края на сезона.