Вавринка и Нишикори успяха да приключат мачовете си преди дъжда

Шампионът от Australian Open Станислас Вавринка се класира за осминафиналите на Уимбълдън.

Швейцарецът не срещна никакви трудности срещу представителя на Узбекистан Денис Истомин,отнасяйки го в три сета (6:3, 6:3, 6:4) за 87 минути игра.

Мачът трябваше да се играе в още в събота, но заради дъжд беше отложена за днес. Мачът премина под пълната доминация на Вавринка, който наниза 33 уинъра, за да намери място сред най-добрите 16 за пръв път от 2009 година насам.

В спор за място на четвъртфиналите Вавринка ще играе с победителя от двубоя между американеца Джон Иснър и испанеца Фелисиано Лопес.

За осминафиналите класира и първата ракета на Япония Кеи Нишикори, който трябваше да играе пет сета срещу италианеца Симоне Болели, за да изтръгне победата с 3:6, 6:3, 4:6, 7:6(4), 6:4 за 3:13 часа игра.

Това бяха единствените два мача при мъжете, които успяха да бъдат изиграни в днешната програма на Уимбълдън, преди прословутото английско време да прекъсне всички срещи, с изключение на тези на Централния корт.

Лошото време в Лондон бави началото на мача на Григор Димитров с аржентинеца Леонардо Майер.

Двубоят е втори в програмата на корт №1 и трябваше да започне около 16:00 - 16:30 часа наше време, но английското време си каза думата и в момента над кортовете в Лондон вали дъжд, който прекъсна всички мачове, освен тези на Централния корт, който е единственият с подвижен покрив.

Преди Гришо и Майер да излязат на корта, трябва да приключи мачът между бившата номер 1 в света Ана Иванович и миналогодишната финалистка Сабине Лисицки при жените, който бе прекъснат при резултат 4-6 5-2.