Чехкиня взе скапла на Возняцки в Лондон

Луцие Шафаржова стана първата четвъртфиналистка на Уимбълдън, след като даде само два гейма на Тереза Шмиткова (6:0, 6:2) в чешкия осминафинал при дамите, продължил едва 48 минути.

За пръв път в професионалната ера четири тенисистки от Чехия достигнат до четвъртия кръг на турнир от Големия Шлем. Останалите две са Барбора Захлавова-Стрицова, която също се класира за 1/4-финалите, и шампионката от 2011 година Петра Квитова, която играе по-късно днес.

Шафаржова, която е поставена под номер 23 в основната схема, сложи край на надеждите на Шмиткова да стане тенисистката с най-ниско класиране в ранглистата на WTA (№175), достигнала до четвъртфиналите.

В следващия кръг Шафаржова ще играе с победителката от мача между 4-ата поставена Агниешка Радванска от Полша и рускинята Екатерина Макарова.

Сънародничката на Шафаржова - Барбора Захлавова-Стрицова също се класира за осминафиналите. Чехкиня поднесе една от изненадите на турнира, отстанявайки бившата №1 в света Каролине Возняцки в два сета - 6-2 7-5 за малко повече от час и половина на корта.

Захлавова-Стрицова отстранява трета поставена тенисистка, след като в третия кръг се наложи над номер 2 На Ли, а във втория над номер 32 Елена Веснина, за да се класира за първия си четвъртфинал на турнир от Шлема.

В спор за място на полуфиналите чехкинята ще играе с победителката от двубоя между сънародничката си Петра Квитова и китайката Шуай Пън.