Вашко да Гама отново излезе начело в Бразилия

Вашко да Гама спечели с 2:0 при гостуването си в Баия в среща от 31-ия кръг на бразилското първенство и остана начело в класирането вече с 57 точки.

В същото време отборът на Сеара падна с 0:1 от Атлетико Паранаензе и слезе в зоната на изпадащите, което се оказа фатално за треньора Ещевам Соареш, който беше уволнен. Вашко имаше 54 точки до момента, колкото и Коринтианс, но с попадения на Фелипе и Диего Соуза във всяко полувреме стигна до победата.

В същото време Коринтианс завърши 1:1 като гост на Интернасионал (Порто Алегре) и остана 2-и с 55. Въпреки че загуби първото място, Коринтианс трябва да бъде щастлив от спечелената точка, тъй като успя да вземе точката две минути преди края и вече с 10 души на терена.

Пет минути преди края на първото полувреме Алесандро от състава на Коринтианс беше отстранен от игра заради глуб фаул с двата крака в глезена на противников състезател. В средата на второто полувреме домакините откриха резултата с попадение на защитника Ней, но две преди края Алекс от фаул изравни за 1:1.

След поражението с 0:1 от директния съперник за оставане в Серия А на бразилската лига Атлетико Паранаензе, Сеара в официалната си страница в интернет, че треньорът Ещевам Соареш е уволнен. Той изкара само 41 дни начело на отбора и логично за този период не успя да спре пропадането в зоната на изпадащите. Соареш е 32-ият треньор през този сезон, който губи работата си.

Най-новата звезда на бразилския футбол Неймар вкара дузпа за Сантос, който завърши 1:1 като гост на Фламенго, който не можеше да разчита на наказания Роналдиньо. След това обаче Дейвид донесе равенството за най-популярния отбор от Рио де Жанейро, който има 52 точки и се нарежда на 4-о място.