Вариант за схема за Купата на България по баскетбол без теглене на жребий

снимка: БГНЕС

Единият от вариантите за схема на Купата на страната, който ще бъде обсъждан от членовете на Управителния съвет на БФБ по средата на следващата седмица, ще бъде без да бъде теглен жребий. Има предложение 13-те отбора да бъдат подредени по сила спрямо постижението си след изиграване на втория етап от Националната Баскетболна Лига и първия етап от мъжката А група и да формират съответните двойки.


Това е само един от вариантите, които ще се обсъждат на УС на БФБ. Другата опция е всички отбори извън трите, които трябва да почиват на осминфиналите, да бъдат разпределени в две урни - в първата да бъдат петте отбора от НБЛ, а във втората останалите пет от А група. Чрез жребий ще се оформят пет двойки, победителите от които се класират за четвъртфиналите заедно с трите почиващи в този кръг.