Селтикс надиграха Нетс със 105:85

снимка: boston.com

Отборът на Бостън Селтикс постигна категорична победа със 105:85 при гостуването си на Ню Джърси Нетс в дербито на атлантическата дивизия на Националната Баскетболна Асоциация на САЩ и Канада.

 

Рей Алън отбеляза 25 точки за победата на "келтите", а други петима играчи допринесоха с по над 10 точки за успеха на шампионите на НБА.

 

Кевин Гарнет записа дабъл-дабъл с 12 точки и десет добри, а Пол Пиърс и Еди Хаус добавиха по 13 точки, докато Леон Поу отбеляза 12, а Брайън Скалабрин 11.

 

Единствено Брук Лопес бе на ниво за домакините като записа дабъл-дабъл с 25 точки и 10 борби, а другият играч на мрежите с повече от 10 точки бе Джарвис Хейс, който отбеляза 15.

 

Това е четвърта поредна победа за Бостън, които вече се отърсват от лошата серия, в която бяха влезли около празниците.