Ван Марвайк: Имаме още един шанс, трябва да вярваме

Селекционерът на Холандия Берт ван Марвайк призова своите футболисти да не се предават, тъй като тимът все още не е загубил напълно шансове да се класира на четвъртфиналите на Евро 2012.

"Лалетата" са пред угрозата да отпаднат още в груповата фаза на Европейския шампионат за пръв път от 1988 година насам, след като изгубиха първите си две срещи от старта на кампанията.

Снощи те отстъпиха на Германия с 1:2 след два гола на Марио Гомес. За оранжевите се разписа Робин ван Перси.

"Започнахме добре през първите 20 минути, играхме както бяхме решили да играем и създадохме добри положения, но тогава дойде германският гол.

Направихме няколко грешки в защита и в средата на терена, оставяхме много пространство.

Опитахме се да променим нещата през второто полувреме със смените и решихме всичко да дадем. Германия имаше проблеми след гола на Ван Перси, жалко за нас, че не успяхме да изравним.

Но трябва да продължим да вярваме, да продължим да се борим. Имаме още един шанс, трябва да вярваме. Това е, което казах на момчетата в съблекалнята и те мислят като мен.

Трябва да победим с най-малко два гола Португалия и аз мисля, че можем да го направим", смята Ван Марвайк.