Льов: Имаме 6 точки в "групата на смъртта" - добро постижение

Селекционерът на Германия Йоахим Льов бе доволен от победата над Холандия, която почти сигурно класира Бундестима за четвъртфиналите на Евро 2012.

Специалистът смята, че шест точки от два мача е добро постижение в определяната за най-тежка група на шампионата, но тимът има още какво да подобрява.

Снощи Германия надигра Холандия с 2:1 в голямото дерби ба група "В". Двата гола за Маншафта отбеляза Марио Гомес, а за "лалетата" едно попадение върна Робин ван Перси.

"Направихме втората стъпка. В "групата на смъртта" вече имаме шест точки, това вече е едно добро постижение, макар че виждам още неща за подобряване.

Всичко е в наши ръце. Работехме много добре в защита с игра, ориентирана към нападателите на Холандия и успяхме добре да ги контролираме.

През второто полувреме можехме да убием мача, можехме да вкараме трети гол. Не го направихме и на края ни беше малко трудно, но аз мисля, че заслужихме победата", сподели Льов след края на двубоя.