Ван Гаал: Вече сме 4-и, а какво ли ще стане, като заиграем добре?

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис Ван Гаал заплаши съперниците на своя тим, че "червените дяволи" вече са 4-и, и то без да играят на ниво през настоящата кампания в английската Висша лига.

20-кратните шампиони записаха победа с 2:1 над Евертън и изпревариха Арсенал и Ливърпул, изкачвайки се до 4-о място в класирането - зад отборите на Челси, Манчестър Сити и Саутхямптън, въпреки че все още не са минали 3-те месеца, в които Ван Гаал беше категоричен феновете да не очакват добри резултати от отбора.

"Вече казах на играчите, че не играем добре и все пак сме на 4-о място. Та, какво ще стане, когато заиграем добре?", попита с усмивка холандският специалист.

"Имам предвид да играем добре за 90 минути, а не за 45 минути или един час. Това, разбира се, изисква време. Страхувам се да го кажа пак, но го видяхте. Имаме нужда от по-добра организация, защото играхме невероятно през първото полувреме, но след това им оставихме толкова много шансове.

Направих смени, за да помогна на организацията вътре в отбора, но въпреки това играта ни не се подобри, защото имаха три невероятни шанса за гол. Давид де Хеа беше фантастичен. Рефлексите са му просто страхотни", каза още Ван Гаал.