Ван Гаал, кога обрат?

Манчестър Юнайтед се спаси от загуба като гост на Уест Хям благодарение на гол в 92-ата минута на Дейли Блинд, който във втори пореден мач е пряко „отговорен“ за отбелязване на попадение на „червените дяволи“, след като асистира на Робин ван Перси при успеха с 3:1 над Лестър по-миналата седмица.

„Червените дяволи“ обаче отново не можаха да стигнат до победата, след като преди това са се озовали в позицията на изоставащ в резултата. Знаменитите обрати и непоколебимия дух от времето на сър Алекс Фъргюсън вече напълно контрастират на реалността, особено откакто мениджър е Луис ван Гаал.

Кратка справка показва, че под ръководството на холандеца Манчестър Юнайтед нито веднъж не е спечелил мач след обрат в резултата. За последно в рамките на английската Висша лига това се е случило под ръководството на Дейвид Мойс на 29-ти март 2014-та година.

Тогава на „Олд Трафорд“ Астън Вила повежда в резултата в 13-ата минута чрез Ашли Уестууд, но два гола на Уейн Рууни още до почивката обръщат развоя на събитията, като през втората част Хуан Мата и Хавиер Ернандес фиксират крайното 4:1.

Този двубой се помни не само като последния обрат до победа за Манчестър Юнайтед, но и с прословутия банер закачен за самолет, прелетял над „Олд Трафорд“ с посланието „Грешния – Мойс вън“.